Melancholia. To słowo zdaje się dobrze opisywać twórczość Koko Die, nowy projekt Konrada Nikla znanego z takich zespołów jak Clock Machine czy Radiovidmo. Muzyk dotychczas działał we współpracy z innymi ludźmi (podczas sesji nagraniowych bądź jako członek zespołu), a teraz zdecydował się rozpocząć działalność solową, równoległą z graniem w Clock Machine. Materia Koko Die gromadziła się już jakiś czas. Piosenki pojawiały się i znikały, aż w końcu muzykowi udało się zebrać tych kilka najważniejszych i stworzyć piękną całość.

W minimalizmie siła. Alien in Your Home to bardzo oszczędny, smutny i intymny utwór lo-fi. Jest przepełniony niezwykłą melancholią. Wokalista śpiewa z zaangażowaniem, a kiedy trzeba potrafi wydobyć z siebie sporą ekspresję. W spokojnie wygrywanej na klawiszach muzyce można usłyszeć wiele smutku, a połączeniu z głosem Koko Die, staje się ona nośnikiem emocji. Całość urzeka klimatem i brzmi rewelacyjnie. To pierwszy utwór z nadchodzącej debiutanckiej EP-ki muzyka, Distant Light. Wydawnictwo ukaże się jesienią. Znajdą się na nim piosenki najbardziej wyrażające wokalistę, jego wnętrze i to kim jest. Wszystko utrzymane w lo-fi i shoegaze’ujących klimatach – takie bowiem od zawsze są bliskie temu multiinstrumentaliście. Alien in Your Home to dopiero pierwsza zapowiedź tej krótkiej płyty. Warto czekać na cały minialbum i śledzić twórczość Koko Die. Distant Light może być jednym z najbardziej autentycznych tegorocznych wydawnictw.


administrator

Zakochany w zimnych i melancholijnych dźwiękach, choć nie ogranicza się muzycznie. Ciągle ze słuchawkami na uszach. Z wykształcenia tłumacz języka angielskiego. Stworzył Wytwórcę Nadmiernego Smutku: najpierw na Facebooku, później zaczął pisać bloga. Przez dwa lata samodzielnej działalności opublikował 194 wpisy. Skromny i ambitny, pisze wiersze do szuflady, a gdy tego nie robi i nie słucha muzyki, siedzi w kinie. W muzyce próbuje znaleźć coś co przemówi do jego (nad)wrażliwości i często stawia na emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *