Prosto, a dosadnie. Bez większych szaleństw, a przy tym pięknie i z emocją. Tak prezentuje się pierwszy solowy singiel .Kind Kids, projektu Patryka Patera, znanego na co dzień z duetu Smoking Barrelz. Solowa wyprawa w muzyczne rejony nie oznacza jednak końca czy przerwy w działalności duetu. Teraz Pater zajmuje miejsce na scenie muzycznej jako połowa duetu i jako niezależny byt. Never Let You Go to pierwszy zwiastun minialbumu muzyka. EP-ka STARS AND CLOUDS ukaże się na przełomie jesieni i zimy tego roku. Z zapowiedzi wynika, że zmieszają się na niej elektronika, indie i alternatywa. Może to i dość szeroko rozumowane gatunki muzyczne, ale po dodaniu do tego wszystkiego przestrzeni oraz czwartego wymiaru otrzyma się zapewne całkiem wybuchową mieszankę.

.Kind Kids również dba o produkcję swojego wydawnictwa, choć nie sam. Pomaga mu brat,  ceniony producent Marcin Pater, odpowiedzialny za produkcję albumów Clock Machine, Smoking Barrelz, So Flow czy Gypsy and the Acid Queena. To się nazywa rodzeństwo silne w talenty! A według  samego autora, nadchodzący album  to kronika z poszukiwania skarbów w wielkim mieście okrytym samotnością.  Już sam opis zachęca, a jeśli klimat wszystkich utworów na tym wydawnictwie będzie porównywalny do pierwszego singla albo jeszcze lepszy, zdecydowanie jest na co czekać. Co sprawia, że Never Let You Go hipnotyzuje? Czy to wszechobecna melancholia, czy raczej moc prostego wyznania zawartego w tekście? Świetne instrumenty i zaangażowanie w głosie wokalisty? Być może wszystko. Wzięte. Zmieszane. Pozostaje tylko czekać na cały minialbum.

 


administrator

Zakochany w zimnych i melancholijnych dźwiękach, choć nie ogranicza się muzycznie. Ciągle ze słuchawkami na uszach. Z wykształcenia tłumacz języka angielskiego. Stworzył Wytwórcę Nadmiernego Smutku: najpierw na Facebooku, później zaczął pisać bloga. Przez dwa lata samodzielnej działalności opublikował 194 wpisy. Skromny i ambitny, pisze wiersze do szuflady, a gdy tego nie robi i nie słucha muzyki, siedzi w kinie. W muzyce próbuje znaleźć coś co przemówi do jego (nad)wrażliwości i często stawia na emocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *